Matematický výlet 10

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 14. 10. 2017 

Sešli jsme se chvíli po deváté hodině na Křivánkově náměstí v Žebětíně. Na cestu se nás vydalo dvanáct. Nejprve jsme vyšli z Žebětína a pěkným údolím kolem Masarykova okruhu jsme vylezli k silnici na Kývalce. Dnes byla tato silnice docela rušná, proto byl její přechod poněkud náročnější. Na mostě přes dálnici jsme si udělali druhou společnou fotku. Někteří si zpříjemnili výlet sběrem hub. Před výstupem do Tetčic, přesně v polovině cesty, jsme se setkali s výletně zdatným docentem Kuncem v doprovodu s rodinou. Důsledkem toho byla malá změna trasy, abychom šli po asfaltové silnici, nedošlo však k výraznému prodloužení cesty. Šli jsme tedy údolím Zlatého potoka po naučné stezce. Ještě jsme zvažovali možnost, že bychom přešli na vlak do Radostic, ale tak dobře jsme to nestíhali. Pokračovali jsme proto na vlak do Omic. Na vlakové zastávce jsme byli pět hodin po startu. Před nástupem do vlaku jsme provedli oficiální ukončení a poté jsme společně odjeli do Brna. Hlavní výprava tedy ušla 18.56 kilometrů (dle oficiálního měření).

Děkujeme moc za účast a podporu.

Terénní poradce

Nebyl vydán.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Vážení přátelé výletů a matematiky,

zveme Vás na již desátý matematický výlet, který se uskuteční v sobotu 14. října 2017. Sejdeme se v 9:02 na zastávce Křivánkovo náměstí (autobus 52) v Žebětíně. 
V plánu máme sedmnáctikilometrový výlet do Omic - po žluté značce kolem Masarykova okruhu, přes Tetčice. Návrat do Brna vlakem.

Budeme moc rádi, když se k nám připojíte. Je to skvělá příležitost pro setkání studentů, absolventů a zaměstnanců našeho ústavu všech věkových a matematických kategorií. 

Další výlety předběžně plánujeme ve dnech 25. listopadu, 16. prosince.

Aktuální informace, fotky z výletů a kronika na http://conference.math.muni.cz/vylety/.

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

------------------------------------------

Dear Friends of Hikes and Mathematics, 

You are cordially invited to our 10th mathematical hike planned on October 14th 2017. Meet at 9:02 at bus stop "Křivánkovo náměstí" in Žebětín (bus number 52).
The hike is 17 km long - we will follow a yellow path to Omice through Tetčice. We will return to Brno by train.

We'd be very happy if you could join us, as it is a great opportunity for students and employees of our department to spend time together.

We are planning our next hikes on 25th of November, 16th of December.

More info, photos and chronicle at http://conference.math.muni.cz/vylety/. (in Czech)

Jana Bartoňová and Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

Published on  December 16th, 2017