Matematický výlet 11

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 25. 11. 2017 

Sešli jsme se chvíli po deváté hodině na náměstí v Jedovnicích v počtu sedmi lidí. Prošli jsme kolem Olšovce, u kterého jsme si udělali první společnou fotku. Měli jsme fajn mlžné počasí. Pokračovali jsme údolím kolem zaniklé vsi přelézajíce vyvrácené stromy. Odbočili jsme na modrou značku a zastavili se na rozcestí U Tří smrků. Kousek před Ruprechtovem se k nám připojil Vašek, který do Jedovnic přijel pozdějším autobusem. Protože se po cestě nikdo neodpojil, dosáhli jsme záporné ztrátovosti. Blátivou cestou jsme prošli údolím, na jehož konci jsme se opět zastavili. Kromě svačiny jsme se věnovali diskuzi o tom, kudy pokračovat do Vyškova. Na rozcestí "Obora", ve 13:37 podle zápisu, bylo provedeno hlasování: 5 hlasů pro "doprava", 1 hlas pro "doleva", 2 se zdrželi hlasování. Šli jsme tedy na rozhlednu Chocholík. Podobně jako na třetím výletě jsme si i zde přečetli devátý bod provozního řádu rozhledny. Na vyškovském nádraží jsme provedli oficiální ukončení a poté jsme společně odjeli vlakem do Brna, to byly čtyři zóny k šalinkartě, rozdíl 1 zóny oproti ranní jízdě autobusem. Hlavní výprava tedy ušla 25.89 kilometrů (dle oficiálního měření).

Děkujeme moc, že jste se připojili, byla to výborná procházka.

Terénní poradce

Nebyl vydán.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Vážení přátelé matematiky a výletů,

plánujeme pro Vás 11. matematický výlet na sobotu 25. 11. 2017 - zahájení v 9:05 u zastávky Jedovnice, náměstí. Chceme jet společně autobusem 201, který odjíždí v 8:15 ze zastávky Stará osada. Jde o 100+101 plus tři zóny. Pokud pojedete s námi, prosím, dostavte se na zastávku Stará osada s dostatečným předstihem. 

Plánovaná trasa (21 - 26 km) vede na východ po červené turistické značce, dále po modré kolem Bílé skály přes Ruprechtov do Vyškova. Je možné dojít až na nádraží ve Vyškově (26 km) nebo skončit v některé ze severnějších částí Vyškova (od 21 km) a k nádraží dojet autobusem. Místo společného ukončení výletu bude zvoleno v závislosti na čase a na přání účastníků. Návrat do Brna vlakem.

Těšíme se na Vás a společnou cestu podzimní přírodou!

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

-------------------------------------------------------------------

Dear Friends of Mathematics,

You are cordially invited to the 11th mathematical hike. It will take place on November 25th 2017. Start at 09:05 at the bus stop "Jedovnice, náměstí". You can join us going by bus 201 from the bus stop "Stará osada" (departure at 08:15, zones 100+101+ 3 additional).

We have planned a hike of 21 - 26 km, leaving Jedovnice following the red path past "Bílá skála", then through Ruprechtov to Vyškov. There are more possible endings of the hike: at the railway station in Vyškov (26 km) or at one of bus stops at the pherifery of Vyškov (21 km+) - the right place to end will be chosen depending on time and wishes of participants.

We look forward to seeing you.

Jana Bartoňová and Jonatan Kolegar, organizers
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

Published on  December 16th, 2017