Matematický výlet 12

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 16. 12. 2017 

Sešli jsme se všichni účastníci na zastávce Stará osada, nás dvanáct vystoupilo v Březině pár minut po deváté hodině. Nejprve jsme po zelené vyšli nad Březinu a pak jsme údolím kolem Hádeckého rybníka došli k jeskyni Pekárna o tři čtvrtě na jedenáct. Zde jsme měli přestávku až do 11:20, neboť jsme nejprve prozkoumali jeskyni, posvačili jsme, společně jsme se vyfotili a také jsme si ještě uvnitř zazpívali matematické koledy. Jeskyně byla hojně navštěvovaná, ale vešli jsme se všichni. Od Pekárny jsme nepokračovali údolím, ale šli jsme po červeně značené zpevněné cestě. Přestávku jsme si udělali sedmnáctiminutovou u kaple Mitrovských. Následně jsme po červené pokračovali do Mariánského údolí. Oficiální zakončení jsme udělali asi 400 metrů před zastávkou, aby toto zakončení bylo společné, neboť se někteří chtěli odpojit. Hlavní výprava tedy ušla 12.68 kilometrů (dle oficiálního měření).

Děkujeme moc, že jste se s námi vydali na výlet.

Terénní poradce

Nebyl vydán.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Vážení přátelé výletů a matematiky,

zveme Vás na 12. matematický výlet, který plánujeme na sobotu 16. 12. 2017 - zahájení v 9:13 u zastávky Březina, Táborská. Pojedeme autobusem 201, který odjíždí v 8:45 ze zastávky Stará osada. Jde o 100+101 plus dvě zóny. Pokud pojedete s námi, prosím, dostavte se na zastávku Stará osada s dostatečným předstihem.

Plánovaná trasa (13 km) vede na jih po zelené turistické značce k jeskyni Pekárna. Dále chceme pokračovat údolím a na zastávku Mariánské údolí (zóna 101) dojít po červené značce.

Těšíme se, že se k nám připojíte na předvánoční procházku.

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři
Jan Slovák, ředitel ÚMS

-------------------------------------------------------------------

Dear Friends of Mathematics,
You are invited to our 12th mathematical hike. It will take place on December 16th 2017. Start at 09:13 at the bus stop "Březina, Táborská". You can join us going by bus 201 from the bus stop "Stará osada" (departure at 08:45, zones 100+101+2 additional).

We have planned a hike of 13 km going south (green path) visiting Pekárna cave. Then we want to continue through the valley and leave it to reach the bus stop "Mariánské údolí" (zone 101) following the red path.

We look forward to seeing you.
Jana Bartoňová and Jonatan Kolegar, organizers
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

plakátek vyrobil tomaslanca.cz

Published on  April 17th, 2018