Matematický výlet 18

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 20. 10. 2018

Sešli jsme se okolo deváté hodiny ranní na zastávce autobusu v Mokré Hoře. Oficiální zahájení pro nás devět účastníků jsme provedli kousek dál po cestě při vstupu do lesa. Svižný krok nás zahřál v toto chladné podzimní ráno. Vylezli jsme skrz Ořešín do Útěchova, kde jsme počkali na výletně zdatného docenta, který se k nám přidal i s rodinou. Dostali jsme se na zpevněnou cestu do Bílovic, na které nás došel pan profesor. Mezi jedenáctou a dvanáctou jsme si dali přestávku na slunečním světlem zalitém posezení. S nejmladší účastnicí výletu jsme se zabývali účinky kyseliny mravenčí, zejména jak působí na obličeji. Byla to vůbec tato kyselina? Do Bílovic jsme dorazili něco po dvanácté hodině. Rodina s mnoha koly nás doprovodila po značce až ke schodům, tam jsme se po společné fotce rozloučili. Podél řeky jsme pak pokračovali do cíle. Tam jsme se dostali asi o půl druhé a v devíti lidech jsme provedli oficiální zakončení. Hlavní výprava tedy ušla 15.10 kilometrů (dle oficiálního měření).

Děkujeme všem, kteří se k nám připojili.

Terénní poradce

Nebyl vydán.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Vážení příznivci matematiky a výletů,

srdečně Vás zveme na blížící se 18. matematický výlet! Je to příležitost pro studenty i zaměstnance setkat se při procházce v přírodě, žádný matematický program neočekávejte.

Výlet se uskuteční v sobotu 20. 10. Zahájení proběhne v 8:57 na zastávce MHD Mokrá Hora.

Plánujeme trasu 16 km - z Mokré Hory přes Útěchov (modrá značka) a Bílovice (zelená) do Obřan (červená).

Trasu si lze zkrátit, pokud Vám očekávaná délka nevyhovuje: například odpojením se na cestu do Soběšic, ukončením cesty v Bílovicích.

Další výlety předběžně plánujeme ve dnech 24. listopadu, 15. prosince.

Těšíme se na Vás,

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

-----------------------------------------------

Dear Friends of Mathematics and Hikes,

You are cordially invited to our 18th mathematical hike! It's an opportunity for students and employees of our department to spend time together in the countryside.

The hike will take place on October 20th. Start at 08:57 at the bus stop "Mokrá Hora".

We have planned a 16 km hike from Mokrá Hora through Útěchov and Bílovice to Obřany. There's a possibility to make the hike shorter (leaving for Soběšice or going by a public transport from Bílovice to Brno).

We are planning our next hikes on 24th of November, 15th of December.

We look forward to seeing you.

Jana Bartoňová and Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

Published on  November 3rd, 2018