Matematický výlet 25

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 28. 9. 2019

Sešli jsme se několik minut před desátou hodinou na stanici Níhov a bylo nás deset. Zahájili jsme výlet a udělali jsme si společnou fotku. Vyrazili jsme přes Katov do údolí. Přešli jsme pěkná pole, naskytly se nám podzimní výhledy. Vylezli jsme na rozcestí Drápelky a pokračovali na Chytálky. Tam jsme minuli odbočku do kopce, takže jsme vešli na trávník jednoho pána, který nás navedl dál. Po cestě z údolí jsme si udělali delší přestávku na svačinu. Pokračovali jsme po zelené na sever a zastavili se při příležitosti úchvatného výhledu. Pod Pasníkem jsme prošli další zajímavé pole a Nad Nelepčí jsme již viděli, že se blížíme cíli. Pokračovali jsme po žluté značce přímo ke klášteru Porta Coeli. Tam jsme se vyfotili a rozhodli jsme se tam oficiálně ukončit výlet. Na vlak jsme nepokračovali v jedné skupině, někteří účastníci zůstali na prohlídku kláštera. Hlavní výprava tedy ušla 16.33 kilometrů (dle oficiálního měření).

Děkujeme moc, že jste se připojili.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Milí přátelé výletů a matematiky,
Dear friends of hikes and mathematics, (English version see below)

zveme Vás na dvacátý pátý matematický výlet, který jsme naplánovali na sobotu 28. září 2019. Sejdeme se v 9:44 na vlakové zastávce Níhov. Z Brna je možné jet osobním vlakem, který z Dolního nádraží vyjíždí v 8:50.

V plánu máme výlet o délce asi 16 km z Níhova do Tišnova za každého počasí - po žluté i zelené značce, podíváme se i na opatství Porta coeli, bude-li zájem.

Budeme moc rádi, když se k nám připojíte. Je to skvělá příležitost pro setkání studentů, absolventů a zaměstnanců našeho ústavu všech věkových a matematických kategorií.

Další výlety předběžně plánujeme ve dnech 2.11., 14.12.

Aktuální informace, fotky z výletů a kronika jsou k nalezení na této stránce.

Pěkný začátek nového semestru, těšíme se na Vás,

Jonatan Kolegar a Jana Bartoňová, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

------------------------------

Dear friends of hikes and mathematics,

you are invited to our 25th mathematical hike planned on September 28th. Start at 09:44 at the train station "Níhov". There is a train from Brno that leaves the station "Dolní nádraží" at 08:50.

We have planned a 16 km hike from Níhov to Tišnov regardless of the weather. We follow yellow and green paths, also we can visit the abbey "Porta coeli".

We would love to see you there, please join us. It's a great opportunity for a meeting of students, graduates and employees of our department of all age or mathematical categories.

We are planning our next hikes on 2nd of November, 14th of December.

Have a nice start of the semester. Looking forward to see you soon,

Jonatan Kolegar and Jana Bartoňová, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

Published on  October 8th, 2019