Matematický výlet 32

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 31. 7. 2021

Sešli jsme se okolo šesté hodiny ranní v šesti lidech na hlavním nádraží v Brně. Cesta vlakem do stanice Jestřabice nebyla ničím komplikovaná. Tam jsme výlet oficiálně zahájili v sedm třicet čtyři a docela rychle jsme vylezli k prvnímu rozcestníku ve Ždánickém lese. Dál už jsme tak rychle nepokračovali, však jsme tentokrát na žádný vlak nespěchali. Přešli jsme les po široké zpevněné silnici a podívali jsme se na těžbu ropy. Sešli jsme pak do Bučovic, kde se dva odpojili, což byl jejich původní plán. Ostatní jsme vylezli do parku a vychutnali si oběd při delší pauze. Následovat měla druhá etapa přes mnohá pole do Rousínova. Obával jsem se při plánování, že nás vedro vysaje, ale požehnaně nás provázely mraky i svěží vítr. Za Letonicemi jsme vešli do lutrštéckých zatáček, ale podařilo se nám vybludit a dát si opět přestávku pod křížkem. Potkali jsme v polích i pár srnek. Přejít kopec do Rousínova nebyl problém, ale další účastník vyhlížel své odpojení. V Rousínově jsme tedy společně poseděli a napili se. Než jsme se rozseděli, rozloučili jsme se a tři jsme pokračovali v cestě do cíle. Za vítovickým akustickým smogem jsme vešli v údolí a z údolí do svahu kolem malebných tří studánek. Více jsme doplnili své zásoby vody ale až u lovecké chaty Jelenice. Ve třech, ve stínu a v přerostlé zeleni to najednou všechno působilo tajemněji. Za Hostěnicemi jsme byli chvíli po sedmé hodině a zbývalo nám okolo sedmi kilometrů, tak to byla příjemné a ani tento poslední úsek nebyl moc zdlouhavý. Byl nám dopřán i výhled na tu zlatou krajinu, nad kterou zapadalo slunce. Hlavní výprava tedy ušla 54.00 kilometrů (dle oficiálního měření).

technicke problemy jeste trvaji

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Extrémní výlet! Třicátý druhý matematický výlet je naplánován na 31. července. Sraz v 6:00 v hale hlavního nádraží v Brně. Pojedeme vlakem (odjezd v 6:12), pak budeme mít před sebou přes 53 km cesty do Brna. Nebude nás tedy tlačit čas jako při minulém extrémním výletě. Plánovaná cesta je příznivá pro dřívější odpojení se: po 19 a 36 kilometrech. Zvažte své síly a přidejte se.
Těšíme se na Vás.

Pěkné léto všem
Jana Bartoňová nebo Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

--------------------------------

Extreme hike! The 32nd mathematical hike is planned on the 31st of July. Meet at 06:00 at the Main Train Station of Brno. We go by train (leaves at 06:12), then approx. 53 km to get back to Brno. This means that there is no train to catch, no time pressure as at the 31st hike. This hike favours shorter options: you can leave at 19 and 36 km mark comfortably. Evaluate your strength and join us.
Looking forward to see you.

Nice summer to all.
Jana Bartoňová or Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

Published on  August 12th, 2021