Matematický výlet 33

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 31. 7. 2021

Sešli jsme se chvíli před desátou na zastávce Haškova ve velkém počtu. Bylo nás skoro třicet. Společnou fotku jsme si udělali opodál na louce před sestupem do Sadové. Prošli jsme lesem do Soběšic přímo na Ostrou horku s rozhlednou, kde jsme si dali přestávku, abychom měli všichni čas se pokochat pohledem na podzimní krajinu. Pokračovali jsme opatrně přes silnici směrem na Panskou líchu. Sešli jsme ale do údolí, které bylo označeno žlutou barvou, není tomu tak dávno. Prošli jsme Obřany až ke kostelu, odkud jsme pokračovali kolem zahrádkářské kolonie na kopec hradiska. Sestoupili jsme pak pěšinou do údolí řeky Svitavy. To bylo chvíli před dvanáctou hodinou. Po proudu řeky jsme došli na venkovní posilovnu, kde jsme provedli oficiální zakončení, po dlouhé době s kronikou a poprvé s tolika podpisy. Lidé se postupně rozcházeli a směřovali na zastávku hromadné dopravy. Bylo to moc milé setkání v tento podzimní den. Hlavní výprava tedy ušla 8.94 kilometrů (dle oficiálního měření).

jiz brzy tu bude mapa

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Milí příznivci výletů a matematiky,

zveme Vás všechny na další matematický výlet. Konečně je tu po letních extrémních výletech 33. matematický výlet, který plánujeme na sobotu 23. října.

Výlet zahájíme za každého počasí v 9:41 u zastávky Haškova.

Máme v plánu procházku o délce asi 10 km, půjdeme na soběšickou rozhlednu a různými zákoutími do Obřan a na zastávku Babická. 

Rádi bychom ještě vysvětlili (protože se tyto výlety dlouho nekonaly), že jde o výlety organizované pro matematiky (a jejich blíže nespecifikované okolí) a nejde o "matematické výlety" ve smyslu, že by se během nich organizovaly nějaké matematické hry či jiné aktivity. Skutečně jde jen o výlet, pohyb venku, poznávání "okolí" Brna. Rádi bychom, aby to bylo i příležitostí setkání mladších studentů se staršími, neformální prostředí i pro hovory s našimi učiteli a všemi zaměstnanci úms, které také srdečně zveme.

Přejeme krásný podzim, těšíme se na Vás,
Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři
Jan Slovák, ředitel ÚMS

Published on  November 5th, 2021