Matematický výlet 4

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 17.12.2016

Sešli jsme se až v deset. Scházeli jsme se totiž postupně, hlavní ale je to, že Radka dala vědět, jinak bychom nečekali. Výlet zahájila Jana v 10:05. Šli jsme pěkným údolím s několika zamrzlými vodními nádržemi. Samozřejmě jsme zkoumali pevnost ledu, někteří z dálky, někdo z blízka. Šli jsme po modré značce i přes zříceninu Horákovského hradu. Po šesti kilometrech v údolí jsme odbočili doleva a po žluté značce jsme vylezli na Hornek. Žlutou značku jsme ale nesledovali, spíše tu z minulého tisíciletí. Výletně zdatný pan docent Kunc nás vedl mimo značku místy, kde dřív značka vedla. Prošli jsme se tak moc krásným lesem. Na vyhlídce Hornek jsme si udělali přestávku, udělali jsme si druhou společnou fotku a před odchodem jsme si ještě zazpívali. Pokračovali jsme neznačenou cestou k Resslově hájovně. Kochali jsme se přírodou, někteří z dálky, někdo z blízka. Za Těsnohlídkovým údolím jsme přešli lávku a necelý kilometr před cílem jsme se zastavili, abychom provedli oficiální ukončení, tedy podepisovali jsme se do kroniky atd. Po závěrečné písni jsme pokračovali na šalinu. Hlavní výprava tedy ušla 14.73 kilometrů (dle oficiálního měření). 
Děkujeme moc, že jste se připojili, byl to výborný výlet.

Terénní poradce

PDF

Fotky

Opět k nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Vážení příznivci matematiky a výletů,

srdečně Vás zveme na předvánoční 4. matematický výlet, který se uskuteční v sobotu 17. 12. 2016.

Zahájení proběhne v 9:41 na zastávce MHD Mariánské údolí.

Trasa 15 km - údolím Říčky, výstup na vyhlídku Hornek, dále kolem Resslovy hájovny, Těsnohlídkovým údolím a na závěr údolím Svitavy do Obřan.

Přejeme krásný zbytek semestru,

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

------------------------------------------------------

Dear Friends of Mathematics and Hikes,

You are cordially invited to the 4th mathematical hike. It will take place on December 17th. Start at 09:41 at the bus stop "Mariánské údolí".

15 km - through the valley of Říčka to Hornek lookout place, Josef Ressel memorial, then go through the valley of Těsnohlídek and Svitava to Obřany.

Have a nice December,

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

plakátek vyrobil tomaslanca.cz

Published on  March 5th, 2017