Matematický výlet 6

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 11.3.2017

Sešli jsme se na zastávce Stará osada v hojném počtu, ale sečtení bylo provedeno až v Jedovnicích, kam jsme dojeli autobusem. Bylo nás dvacet jedna. U rybníka jsme si udělali společné foto. Chvílemi bylo slunečno, chvílemi zataženo. Cesta vedla po naučné stezce s vesmírnými tělesy. Do Křtin jsme dorazili už před dvanáctou, tak jsme si udělali více než půlhodinovou přestávku - občerstvení, prohlídka kostela. Lesem se nám šlo příjemně a cesta ubíhala dobře. V Bílovicích, to bylo o půl třetí, jsme se rozloučili s částí výpravy a dál nás pokračovalo devět, zastavili jsme se u Památníku 1. vánočního stromu. U Resslova pomníku jsme si zahráli hru "bomba a štít" a pokračovali jsme na Hády. Fotku u vysílače jsme si udělali ve čtyři hodiny. Oficiální zakončení výletu jsme provedli s výhledem na Brno, šest nás pokračovalo na šalinu číslo 4. Hlavní výprava tedy ušla 21.73 kilometrů (dle oficiálního měření).
Jsme moc rádi, že jste se k nám připojili a děkujeme za podporu a účast.

Terénní poradce

PDF

Fotky

Opět k nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Vážení přátelé matematiky,

připravili jsme pro Vás 6. matematický výlet, který proběhne v sobotu 11. 3. 2017 - zahájení v 9:55 u zastávky Jedovnice, náměstí. Naší představou je společně jet autobusem číslo 201 ze zastávky Stará osada, který odjíždí v 9:15. Pokud tedy pojedete s námi, prosím, dostavte se na zastávku Stará osada s dostatečným předstihem. Výlet bude zahájen po příjezdu autobusu na zastávku Jedovnice nám. v 9:55 (dle jízdního řádu). Jde o 100+101 plus tři zóny k tomu.

Plánovaná trasa vede po žluté turistické značce do Křtin (8 km, možný návrat autobusem), dále po modré a červené do Bílovic nad Svitavou (17 km, možný návrat vlakem nebo autobusem). Na závěr výstup po zelené a po žluté na Hády, (23 km), kde s výhledem na Brno provedeme oficiální zakončení výletu. Návrat MHD.

Těšíme se na Vás a společnou pouť jarní přírodou!

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

-------------------------------------------------------------------

Dear Friends of Mathematics,

You are cordially invited to the 6th mathematical hike. It will take place on March 11th 2017. Start at 09:55 at the bus stop "Jedovnice, náměstí". You can join us going by bus 201 (departure at 09:15), the bus stop is "Stará osada".

We have planned a spring hike, leaving Jedovnice first go to Křtiny (8 km, possible return by bus), then to Bílovice nad Svitavou (17 km, possible return by train or bus). Finally climbing a hill to Hády, where we want to oficially finish the 6th hike (23 km).

We look forward to seeing you.

Jana Bartoňová and Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

-------------------------------------------------------------------

Zpětnou vazbu, připomínky a komentáře, případně i fotky a cokoliv, co chcete, aby bylo v kronice, můžete poslat na

379346@mail.muni.cz nebo 408138@mail.muni.cz.

plakátek vyrobil tomaslanca.cz

Published on  March 13th, 2017