Matematický výlet 7

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 27. 5. 2017

Sešli jsme se na autobusovém nádraží chvíli před devátou hodinou a do autobusu, který odjížděl v 9:15, nastoupili čtyři účastníci matematického výletu. Zahájení jsme provedli na hřbitově ve Střílkách. Tento významný hřbitov jsme podpořili dobrovolným vstupným, paní z budky pro nás měla různé mapy a informační materiály. Přešli jsme první kopec asi za hodinu a půl. Před dalším výstupem se Jana ozdobila botanickým torem. Vylezli jsme pak na cestu se studánkami, některé z nich někteří využili. Na hrad Cimburk jsme dorazili asi o půl jedné. Odpočinuli jsme si, posvačili jsme a přečetli jsme si zajímavosti o hradu, dokonce i pověst o paní, pro kterou by její poddaní skočili do ohně. Svižným tempem jsme pokračovali do Čeložnice, které jsme přešli ve tři hodiny. Hráli jsme hru, u které jsme zjistili, co má společného kolotočář s komutátorem. Společných fotek jsme si po cestě udělali rekordně mnoho. Do Kyjova jsme vcházeli ve čtyři hodiny a osobní vlak do Brna jsme hezky stihli. Hlavní výprava tedy ušla 21.8 kilometrů (dle oficiálního měření).

Děkujeme moc za Vaši účast, byla to skvělá procházka.

Terénní poradce

Nebyl vydán, účastníci však měli k dipozici seznam turistických značek a rozcestí.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Milí příznivci matematiky a výletů,

7. matematický výlet, na který jste tímto srdečně zváni, je naplánován na 27. května 2017. Nerozmysleli jsme si to, tedy v plánu je stejná cesta, kterou jsme plánovali na duben.

Sraz v 8:55 na ÚAN Zvonařka, stanoviště 13. Pojedeme společně autobusem do Střílek, navštívíme hrad Cimburk a výlet zakončíme v Kyjově, kde sedneme na vlak zpátky do Brna.

Trasa Střílky - Cimburk - Kyjov je dlouhá asi 22 km. Výlet bude časově náročnější o cestu autobusem tam a vlakem zpátky, tedy návrat do Brna předpokládáme až po šesté hodině večerní.

Důležité info: plné vstupné na hrad 50 Kč, studentské 30 Kč, autobus stojí 76 Kč (s platnou kartou ISIC 61 Kč, autobus není součástí IDS JMK), vlakem pak pojedeme přes zóny 100+101+sedm zón (lístek na sedm zón stojí 56 Kč, na devět pak 71 Kč).

Těšíme se na Vás,

Jana Bartoňová a Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

-------------------------------

Dear Friends of Mathematics and Hikes,

You are hereby cordially invited to our mathematical hike planned on May 27th 2017. We are organizing the same hike as was planned for April, we didn't change our mind.

Meet at ÚAN Zvonařka, bus stop number 13, at 8:55. We go by bus to Střílky, then we visit castle Cimburk (http://www.cimburk.eu/ in czech) and continue to Kyjov and by train we come back to Brno.

This hike is 22 km long, prices are as follows: Cimburk 50 Kč full (30 Kč student), bus 76 Kč (with valid ISIC 61 Kč, bus is not part of IDS JMK), train 71 Kč (that is 9 zones of IDS JMK).

We look forward to seeing you.

Jana Bartoňová and Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

plakátek vyrobil tomaslanca.cz

Published on  June 28th, 2017