Matematický výlet 9

Kronikářský odstavec

Matematický výlet, 22. 7. 2017 

Sešli jsme se v šest ráno v Přízřenicích a bylo nás deset. V plánu jsme měli jít až do Břeclavi, ale nebylo jasné, že tam dojdeme ani kolik účastníků se rozhodne jít dál než do Popic. V ranním chládku se nám šlo velice příjemně. Prošli jsme Židlochovicemi okolo deváté hodiny a udělali jsme si tam první společnou fotku. Užívali jsme si krásnou procházku nížinou, přešli jsme pole a při jediném pořádném stoupání jsme odpočinuli ve stínu stromu s výhledem na sever. V Popicích výlet ukončilo pět lidí, počkali si na osobní vlak směrem do Brna. Po cestě do Šakvic Martin potkal kudlanku. Další dva účastníci se odpojili v Šakvicích, tak akorát stihli ten vlak, do kterého nastupovali i výletníci v Popicích. Martin, Václav a já jsme došli až do Břeclavi. Měli jsme tři přestávky na osvěžení, vodu jsme doplnili také u jedné studny. U zámku v Lednici jsme se příliš nezastavovali, ale aspoň jsme se tam vyfotili. Každý další krok byl náročnější a komáři nám cestu také znepříjemnili. Jemný déšť byl velice vítán. Do Břeclavi jsme došli velice unavení chvíli po osmé, vlak do Brna jsme stihli dobrý. Hezký zážitek. Hlavní výprava tedy ušla 62.84 kilometrů (dle oficiálního měření).
Jste fakt frajeři, že jste šli, a děkujeme za účast, podporu.

Terénní poradce

Nebyl vydán.

Fotky

K nalezení tady, jako vždy, máte-li zájem o nějakou fotku ve vyšší kvalitě, napište na 408138@mail.muni.cz.

Pozvánka

Extrémní výlet! Devátý matematický výlet, na který Vás tímto zveme, plánujeme na sobotu 22. 7. 2017. Jde o obtížnější celodenní výlet a tentokrát nikoliv o letní vycházku. Sraz na zastávce autobusu N94 "Přízřenice, smyčka" v 6:00. Trasa měří asi 63.74 km (možnost odpojení po 32.23 km) a vede na jih na blíže neurčené místo. Návrat do Brna vlakem. 

Krásné léto přejeme,
Jana Bartoňová nebo Jonatan Kolegar, organizátoři,
Jan Slovák, ředitel ÚMS

-------------------------------------------------------------------

Extreme hike! You are cordially invited to our 9th mathematical hike which takes place on July 22nd. Beware, for this hike is of a tough nature, as we plan a 63.74 km hike (with possibility to give up after 32.23 km), direction south (we choose not to be more precise), return to Brno by train. Meet at the bus stop "Přízřenice, smyčka" (bus number N94) at 6am.

Have a great summer,
Jana Bartoňová or Jonatan Kolegar, organizers,
Jan Slovák, Director of the Department of Mathematics and Statistics

Published on  September 11th, 2017